Skąd wziąć pieniądze na firmę?

pieniadze_na_biznes

Posiadasz świetny pomysł na pewny biznes, niestety brakuje Ci środków na jego realizację? Nie martw się nic nie jest stracone. Istnieje wiele źródeł, w ramach których możesz starać się o dofinansowanie swojej działalności.

1. Zacznij od swoich oszczędności.
Spróbuj też sprzedać niepotrzebne rzeczy. Im więcej uda się się uzbierać z własnych funduszy, tym mniejszą kwotę będziesz musiał pożyczyć, a następnie zwrócić.

2. Skorzystaj z pomocy najbliższych.
Pamiętaj, że taka przysługa jest nieoprocentowana. Co więcej rodzina i przyjaciele mogą okazać się niezwykle wyrozumiali i cierpliwie poczekają na zwrot swoich pieniędzy.

3. Aniołowie Biznesu.
Są to osoby, które osiągnęły ogromny sukces podczas prowadzenia własnej inwestycji, a zdobyte środki inwestują w ryzykowne pomysły potencjalnych przedsiębiorców. Prócz wsparcia finansowego oferują także ogromną wiedzę, doświadczenie oraz sieć kontaktów. Niestety za swoją pomoc oczekują partycypacji w przyszłych zyskach oraz części Twoich udziałów.

4. Złóż wniosek o dotację.
Dotacje unijne przybierają formę bezzwrotnych bądź nieoprocentowanych pożyczek, dofinansowań itd.
Aby uzyskać takie wsparcie niezbędne jest spełnienie wszystkich wymagań dotyczących danego działania, ale również odpowiednie wypełnienie wniosków oraz sporządzenie biznesplanu, który przekona komisję do Twojego pomysłu.

5.Weź kredyt.
Jeżeli Twoje możliwości się wyczerpały zdecyduj się na kredyt bankowy. Unikaj parabanków, których pożyczki są wysoko oprocentowane. Przed podjęciem tej decyzji zadaj sobie jednak pytanie o to czy na pewno chcesz się zadłużyć i czy jesteś gotów na podjęcie takiego ryzyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *