Jakie spółki są najpopularniejsze w Polsce?

Wybór spółki, warto poprzedzić dokładną analizą rynku. Nie chodzi o to, by zdecydować się na najbardziej rozchwytywany podmiot, ponieważ jego dobór należy dostosować do charakterystyki oraz celów prowadzonej działalności. Istotne jest jednak branie pod uwagę tendencji panujących na danym rynku, ponieważ może nam to dać kuriozalną przewagę na konkurencją.

W Polsce nieustannie od wielu lat najwięcej osób decyduje się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Na fakt ten bez wątpienia wpływa ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę, ale także obniżony kapitał zakładowy.
Następna w kolejności jest spółka jawna, kolejno komandytowo-akcyjna, akcyjna, komandytowa, a na samym końcu partnerska.

Warto podkreślić niesamowity wzrost, który nastąpił w przypadku ilości zakładanych spółek komandytowych. W ciągu roku ilość tych spółek wzrasta nawet o kilka tysięcy. Tendencje te są spowodowane wprowadzeniem możliwości wirtualnej rejestracji danego podmiotu.

  1 comment for “Jakie spółki są najpopularniejsze w Polsce?

  1. ~Irenka
    18 maja 2017 o 07:49

    Nic dziwnego, że spółka z o.o. jest najchętniej wybieraną spółką :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *